53 492 361

RASEDATE JOOGA VILJANDIS

Teeme harjutusi mis õpetavad sind lõdvestuma, oma kehas ja meeles toimuvat jälgima ja kuulama.  Jooga aitab lõdvestuda, pinget alandada ja rahuneda. Sageli on venitusharjutused ainus rohi mis võib sind aidata, need leevendavad ja ennetavad rasedusvaevusi. Harjutuste toel väheneb vaagnapiirkonna pingetunne ja valulikkus, leeveneb seljavalu. Rasedate joogas omandatud hingamisest ja liikumisest on suur abi sünnitusel. Joogaharjutused sobivad varasest rasedusest kuni sünnituseni.

Lapseootel naine, kes teeb regulaarselt joogat on aktiivne ja liikuv ei tunne enamasti rasedusvaevusi on heas toonuses sünnitusel ning taastub kiiresti. Treeningud aitavad tunnetada õiget kehahoidu, millele tuleb erilist tähelepanu pöörata just raseduse ajal. Kui muutuva rühiga tunnetada õiget kehahoidu nii seistes kui istudes, siis väheneb kõhuseinte ülevenitus ja ei teki vaagnapõhjalihaste lõtvust.

Sügava hingamise harjutamine on raseduse ajal mitmekordselt kasulik, sest kõhuristlihaste tugevdamine aitab toetada kõhtu ja selga ning ennetab kõhu keskosa väljavenimist. Keskendunud, rahulik ja sügav väljahingamine ongi õige tuhuaegne hingamine, mis kergendab tuhuga kaasnevat surve-, pinge- ja venitustunnet alakõhus ja samas rahustab. Sellist hingamist võiks osata iga sünnitaja.

Vaagnapõhjalihased mõjutavad naise elukvaliteeti. Raseduse ajal rõhub vaagnapõhjale lapse raskus, see võib põhjustada vaagnapõhjalihaste nõrgenemist. Selleks, et olla heas vormis õpid joogatunnis vaagnapõhjalihaseid vaheldumisi pingutama ja lõdvestama . Treenitud vaagnapõhi venib sünnitusel paremini.

Sünnituse pikkus ja raskus on seotud ärevuse ja hirmuga. Teadlik treenimine rasedate joogas aitab rasedus- ja sünnitusaegsete väljakutsetega paremini hakkama saada. Avastatakse enda kehas olulised lihased, mis on sünnituse ajal töös. Läbi lihaste parema tunnetuse õpid end oskuslikumalt lõdvestama. Igas rasedate treeningus jõuame sügava kõhulihaseid aktiveeriva hingamiseni, venitame vaagnapõhja ja keskendume kogu keha lõdvestumisele. Kui mõte sünnitamisest teeb ärevaks, siis jooga aitab rahuneda.

Kaunis keha. Sünnituse järel taastuvad lihased kiiremini neil naistel, kes olid aktiivsed enne rasedust ja raseduse ajal. Rasedusaegne kõhulihaste tugevdamine ennetab lotendava kõhu kujunemist sünnituse järel. Sügav kõhuhingamine sobib ka sünnitusjärgselt, et saada kiiremini korda pehmeks vajunud kõht.

 

Praegu rasedate jooga tunde ei toimu.

 

Tunde juhendab Piia Kelner
piia@joogatalu.net   53 492 361